Nika Kržišnik, prejemnica državnega priznanja na področju prostovoljstva za leto 2023

Predsednica Republike Slovenije Nataša Pirc Musar je v sredo, 5. 6. 2024 v predsedniški palači priredila slovesnost ob podelitvi državnih priznanj in nagrad za izjemne dosežke na področju prostovoljstva za leto 2023.

Državno priznanje za izjemne dosežke na področju prostovoljstva za leto 2023 pa je prejele tudi naša prostovoljka youngCaritas, Nika Kržišnik.

Nika je velika ljubiteljica kave, ljudi in izzivov. Je zelo družabna, topla, sproščena, odprta, energična in preprosta oseba, ki veliko da na poštenost in sodelovanje. V prostem času rada zahaja v hribe in se ukvarja s športom, rada potuje in je prostovoljka. Vedno znova se veseli novih priložnosti, dela v skupini, inovativnosti, deljenja in poslušanja mnenj ter razvijanja novih idej. Trenutno je absolventka in zaključuje diplomo na Fakulteti za socialno delo v Ljubljani. Želi si nabiranja novih, bogatih izkušenj in se veseli novih izzivov ter pridobivanja še neosvojenih znanj.

Aktivna je na različnih področjih. Sprva se je v prostovoljstvo vključevala preko raznolikih projektov in aktivnosti, v zadnjih letih pa prevzema tudi odgovornejše naloge vodenja in koordiniranja skupin prostovoljcev in projektov za mlade.

Njena prostovoljstvo pa seže do mnogoterih ljudi preko raznolikih prostovoljskih organizacij. Poleg projektov Slovenske karitas in youngCaritas vodi tudi ekipe prostovoljcev pri organizaciji Stične mladih pri Katoliški mladini, sodeluje v Študentskem domu Janeza Frančiška Gnidovca, deluje v dnevnem centru za otroke in mladostnike in na Društvu za preventivno delo. S svojim glasom pa pomaga tudi mnogoterim otrokom pri Tom telefonu.

Ob prejemu nagrade je Nika nekaj besed ujela v glasovno sporočilo, ki mu lahko prisluhnete spodaj.

Draga naša Nika, ekipa youngCaritas ti iskreno čestita ob tem priznanju in se veseli skupaj s tabo. Hvala za tvoje opravljeno delo. Ob tem pa se za vse opravljene prostovoljske ure zahvaljujemo iz srca vsem prostovoljcem, ki so že, ali pa še bodo, svoj čas namenili tistim, ki nas potrebujejo.